Aukce

Nová služba na aukro.cz - prodejsbirek = chcete prodat Vaše sbírky (přebytky sbírek, případně zboží, které už nesbíráte)? Nechcete být na aukru vidět, případně nemáte účet, nebo už nemáte daňový limit, nesmí o tom vědět manželka, nebo prostě jen nemáte čas sbírky fotit, upravovat fotky, vystavovat na aukru, dohadovat se s kupujícími, odpovídat na e-maily, kontrolovat platby, balit, nosit na poštu, posílat, reklamovat... Tuto práci uděláme za Vás - stačí, když nám sbírky přinesete, nebo zašlete (do prodejny) - prodáme je a peníze vyplatíme (hotově, nebo převodem). Je to nejjednodušší způsob, jak Vaše sbírky přeměnit na peníze! Nabídněte je přes nás dále k prodeji bez jakékoliv větší časové zátěže, protože veškerou agendu související s prodejem na aukro.cz vyřídíme my. A třeba se právě Vaše zboží bude hodit jinému sběrateli!

Prodáváme vše od modelů Aut po Známky - v podstatě vše, co obsahují kategorie sběratelství zde na aukro.cz s hlavním důrazem na: známky, mince, vyznamenání, odznaky a bankovky (to umíme nejlépe). Neprodáváme zboží z kategorie starožitnosti a umění, úlomkové drahé kovy, minerály, drahokamy... A už vůbec neprodáváme nějaké domácí přebytky (dětské dupačky, hračky, odpadky, domácí bordel...)

Zboží určené k prodeji můžete přinést přímo do prodejny, nebo poslat poštou na adresu:
Prodejna ZNÁMKY - MINCE
Ostrovského 1823/32
Praha 5 - Smíchov
150 00
Otevírací doba prodejny je 10:00 - 17:00, před návštěvou je potřeba zavolat, tel: 603 938 271.
Při poslání je nutno přiložit do balíku kontaktní údaje (jméno, adresa, telefon, e-mail, číslo účtu).

Podmínky:
Nákup a prodej zboží z naší strany se řídí platnými zákony ČR a obecnými obchodními podmínkami prodeje na aukro.cz
Prodejcem/prodávajícím se rozumí osoba nám nabízející zboží k prodeji.
Zprostředkovatelem prodeje se rozumí uživatel: prodejsbirek (prodej probíhá výhradně přez aukro.cz).
Kupujícím se rozumí uživatel, který sbírku na aukro.cz zakoupil/vydražil.

1. Cena služby:
- výsledná dosažená cena v aukci (bez poštovného) se rozdělí následovně: 2/3 ceny pro prodávajícího 1/3 pro zprostředkovatele (prodejsbirek). Příklad: zboží bude prodáno za 300 Kč = 200 Kč pro prodávajícího, 100 Kč pro zprostředkovatele*.

2. Podmínky pro prodejce:R:
- všechny aukce začínají na vyvolávací ceně 1 Kč**,
- všechny aukce trvají 1 týden***,
- služba je určena pro všechny občany ČR nad 18 let,
- prodejcem můž být i občan, který nemá aktivní účet na aukro.cz,
- prodejce se předáním zboží zprostředkovateli zavazuje zboží prodat za konečnou dosaženou cenu,
- do aukcí bereme zboží/sbírky s předpokladem minimální konečné ceny cca 300 Kč (a více) = neprodáváme tedy jednotlivě levné známky, mince, odznaky...

3. Podmínky pro zprostředkovatele (prodejsbirek):
- zprostředkovatel se zavazuje vystavit zboží do aukce maximálně do týdne (7 dní) od doručení zboží na prodejnu,
- zprostředkovatel se zavazuje vyplatit dohodnutou cenu (bod 1.) buď hotově, nebo převodem na účet nejpozději do týdne (7 dní) od připsání platby od kupujícího,
- vzhledem k faktu, že prodáváme zboží třetí osoby (prodávané zboží nevlastníme) se zavazujeme popsat reálný stav prodávané věci co nejlépe dle aktuálního stavu, aukce bude vždy obsahovat autentické foto,
- pro kupujícího platí všechny zákonem stanovené záruky (pro prodej použitého zboží) za použití prostředků dálkové komunikace.

4. Podmínky pro kupujícího:
- vydražené zboží musí být zaplaceno (peníze na našem účtě) do 7-mi dnů od ukončení aukce převodem na účet, nebo hotově při osobním vyzvednutí na prodejně, jinak je zboží vystaveno znovu,
- poštovné a balné je stanoveno na 50 Kč pro libovolný počet vydražených předmětů, nutno připočítat k výsledné ceně,
- účet pro platbu 2300791747/2010 - FIO, variabilní symbol = číslo aukce (v případě více vyhraných aukcí jakékoliv číslo aukce), zpráva příjemci = uživatelské jméno; bez těchto údajů nelze platbu identifikovat,
- kupující se zavazuje zboží koupit za konečnou dosaženou cenu (vychází z podmínek aukro.cz).

5. Doplňující informace:
- prodej probíhá na základě odstavce: 4.1.5 obchodních podmínek aukra. Jedná se o zprostředkování prodeje zboží třetí osoby, ke kterému nemáme v době prodeje vlastnické právo ale jako podnikatelský subjekt můžeme tuto službu provozovat.

*Je nutno si uvědomit, že z uvedených 2/3 již nevznikají pro prodávajícího žádné další dáklady (vyplacena je celá 2/3 výsledné částky = 66,6 procent), zatímco ze zbývající 1/3 (33,4 procent) jsou placeny veškeré výdaje na propagaci aukcí, poplatky za vystavení + prodej zboží a hlavně, je to cena za veškerou agendou spojenou s prodejem zboží... Sálové aukce pracují s podobnou marží.
** U aukce začínají od 1 Kč = máte 100% jistotu prodeje, kdy správnou cenu si zboží v podstatě najde samo, právě díky obrovskému množství uživatelů. Aukro.cz je nyní největší server v ČR se sběratelským zbožím s návštěvností cca 3 milióny přístupů měsíčně.
*** Aukce trvají týden - jedná se o nejrychlejší způsob prodeje. Například oproti sálovým aukcím, které se konají 2x - 4x do roka nemusíte na termíny a výsledky aukcí dlouho čekat - zde vyplácíme částky v podstatě ihned po odeslání zboží kupujícímu.